Facebook Meta Reklamları

Facebook Uygulama Etkinlikleri ve Optimizasyon Konularını İnceleme!

App Event(Uygulama Etkinlikleri) Nedir?

Facebook Uygulama etkinlikleri, Facebook Analytics’i kullanarak uygulamanızın performansını ölçmenize, Facebook reklamlarıyla ilişkili dönüşümleri ölçmenize ve yeni kullanıcı edinmek ve mevcut kullanıcılarınızı(remarketing) yeniden etkileşime geçirmek için kitleler oluşturmanıza olanak tanır. Uygulamanıza uygulama etkinlikleri eklemek, sizlere kitleniz ve gerçekleştirdikleri işlemler hakkında daha fazla bilgi vererek bu doğrultuda strateji oluşturmanıza ve kararlar almanıza olanak sunar.

Facebook Uygulama Etkinlikleri bizlere şunları sunar;
-App’inizi hangi kitlenin kullandığını anlamanıza yardımcı olur.
-Uygulama İndirme(App Installs) reklamlarınızın performansını ölçmenizi sağlar.
-Mobil uygulamanızı kullanan belirli app kullanıcılara ulaşmanızı sağlar.

Facebook Uygulama Etkinliklerini etkinleştirerek; demografik bilgiler ve kişilerin davranışları hakkında güçlü ve zengin bilgiler elde edebilmek için Facebook Analytics‘i kullanabilirsiniz. Facebook Analytics size şunları sunar:

-Kaç kişi uygulamanızı indiriyor ve bir etkinlik gerçekleştiriyor,
-İnsanlar ne sıklıkla alışveriş yapıyor ve hangi ürünleri alıyor,
-Tanımladığınız özel etkinlikler(Custom Events) tetikleniyor mu

Uygulama Etkinlikleri; Facebook SDK’sı, uygulama etkinlikleri API’sı veya Mobil Ölçüm Ortağı SDK’sı kullanılarak iletilebilir.

Uygulama Etkinlikleri ve Optimizasyon!

Uygulama Etkinlikleri Optimizasyonu, mobil uygulama yükleme reklamlarınımobil uygulamanızda belirli bir işlem yapması muhtemel kullanıcılara göre optimize etme olanağı sunar. Nasıl yani? Örneğin, uygulamanızda satın alma ihtimali yüksek olan kullanıcılara reklamlarınızı göstererek optimize eder.

 

Uygulama Etkinliği Optimizasyonu, uygulamanıza ve işletmenize değer kazandıracak kullanıcıları elde etmenize yardımcı olur.

Bağlantı Tıklamaları

Bağlantı tıklamaları optimizasyon seçeneği adından da anlaşılacağı gibi en düşük ücretle çok sayıda tıklama elde ederek reklamlardan Facebook’ta veya Facebook dışında bir yönlendirme hedefine trafik çekmesine yardımcı olacak şekilde optimizasyon sağlar.

Uygulama İndirme

En düşük fiyata daha fazla uygulama indirme dönüşümü alabilmek için reklamlarınızı doğru kitleye gösterecek şekilde optimizasyon yapar.

Değer Optimizasyonu (Value Optimization)

Reklam Setinizde Reklam Yayını İçin Optimizasyon alanından Değer ifadesini seçerseniz reklamlarınız uygulamanız üzerinde daha az maliyetle daha fazla alışveriş yapılmasını sağlayacak şekilde optimize etmeye çalışır.

Değer optimizasyonu, bir kişinin yedi günlük bir süre zarfında ne kadar satın alma eylemi ve değeri elde edebileceğini tahmin eder. Daha fazla harcama yapacak olan kullanıcılar için daha fazla teklif vererek, yüklemeler veya dönüşümler yerine satın alma değerini en üst düzeye çıkaran dönüşümleri yönlendirmelerini sağlayabilir. Bu, mobil uygulama yükleme kampanyaları için daha iyi bir harcama getirisi sağlamanıza yardımcı olur.

Facebook reklamlarıyla alakalı diğer yazılarımı buradan takip edebilir, fikir ve önerilerinizi benimle paylaşabilirsiniz.

Yorumlarınızı paylaşırsanız çok sevinirim. 🙂

Can Durmaz

Psikoloji, davranışsal iktisat, tüketici davranışları gibi alanlarda araştırmalar yaparak tüketicinin satın alma davranışı üzerine çıkarımlar yapmakta ve kendi iş planıma dahil etmekteyim. 8 yılı aşkındır dijital pazarlama ve e-ticaret alanında çalışmaktayım. Kariyer hayatım boyunca start-up ve kurumsal firmaların Dijital Pazarlama departmanlarında görevler aldım. Bununla birlikte Tekstil, Gıda, Kozmetik, Mobilya, Fintech gibi sektörlerde dijital pazarlama ve strateji geliştirme üzerine danışmanlık hizmetleri veriyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu